6 Dróg Wejścia

6 Dróg Wejścia

Tym krótkim wpisem postanowiłem zebrać 6 dróg wejścia do świata Algorand. Uporządkowałem je według stopnia skomplikowania. Dostępnych jest kilka sposobów w jakie możesz się zaangażować, by wejść w naukę świata krypto, niezależnie czy jesteś na etapie początkowym, czy zaawansowanym. Na każdym z tym etapów znajdziesz odpowiednią furtkę dla siebie, a jednocześnie znajdziesz programy, który będą w ten czy w inny sposób wynagradzały Twoją naukę. Te programy to między innymi:

  1. Członek Społeczności, uczysz się
  2. Stejker, wspierasz sieć, jednocześnie zarabiając 
  3. Ambasador Lokalny, budujesz ekosystem 
  4. Ambasador Technicznybudujesz rozwiązania
  5. 250M Grant Program, rozwijasz przedsięwzięcia
  6. Program dla Uczelni, docierasz z wiedzą przez uniwesytety

PROGRAM REFERENCYJNY DLA SPOŁECZNOŚCI ALGORAND 

Zdobywasz wiedzę i nagrody.

Dla kogo:

W ten sposób może zacząć każda osoba, która chce budować swoją wiedzę na temat platformy Algorand. Możesz być techniczny, bądź nie_techniczny, możesz być zainteresowany stejkowaniem, inwestowaniem, lub generalnie chcieć pozostać w obiegu informacji co się dzieje w projekcie – zgłoszenie się do społeczności, sprawi że dostaniesz podstawowe informacje na temat Algorand.

STEJKUJESZ – ZARABIASZ – WSPIERASZ

Dzięki korzystaniu z Portfela Algorand, zarabiasz nagrody, dodatkowo wspierając sieć zwiększając jej bezpieczeństwo

Dla kogo:

Każdy kto zainstaluje sobie portfel Algorand, autmatycznie staje się częścią społeczności. Posiadając portfel i zdeponowane na mim środki, pracują one na rzecz platformy Algorand (biorą udział w zabepieczeniu / weryfikowaniu transakcji na tej sieci) a Ty jednocześnie korzystasz z możliwości otrzymywania nagród, w postaci Algo tokens. Nagrody te przyznawane są dynamicznie, i zwykle są w przedziale 5-8%. Dowiedz się więcej tutaj.

ROGRAM AMBASADORSÓW ALGORAND 

Zdobywasz ALGO tokens, dzięki pomocy w budowaniu ekosystemu Algorand

Dla kogo:

Każda osoba, która dysponuje odrobiną czasu, chęci i zacięcia w kierunku otwartych, publicznych platform. Jest kilkanaście sposobów na jakie możesz pomóc, w ramach dostępnego czasu, każdy z tych sposób odpowiada innym umiejętnościom i może być realizowany w ramach wolnego/dostępnego czasu. Tu wideo z wprowadzeniem.

PROGRAM DEVAMS, CZYLI TECHNICZNI AMBASADOROWIE 

Zdobywasz jeszcze więcej ALGO tokens, dzięki budowaniu prototypów, tutoriali i dokumentacji Algorand

Dla kogo:

Techniczne osoby (nie koniecznie z obszaru blockchain), które chciałby by nauczyć się technologi Algorand, i w oparciu o SDKs (Java, Java Script, Python, Go, .Net lub inny język) pomóc budować techniczną część ekosystemu (samouczki, rozwiązania, dokumentacja, wideo, itd.)

PROGRAM GRANTÓW : 250M

możesz ubiegać się o finansowanie z puli grantów, by wdrożyć życie Twój autorski projekt, którego celem jest wzrost adopcji Algorand.

Dla kogo:

Ten Program, przeznaczony jest dla osób które wokół Algorand chcą zbudować coś większego. Grubsze rozwiązanie adresujące wyzwanie biznesowe, przedsiębiorstwo, pod-ekosystem, lub może chcesz rozwinąć sam protokół i platformę Algorand.

Najczęściej aby ubiegać się o Granty w ramach tego programu, byłeś wcześniej w fazie ‘ambasadora’ lub w inny sposób wspierałeś i poznawałeś ekosystem lub jesteś przedsiębiorcą, rozkręcasz startup w obszarze technologii blockchain.

PROGRAM DLA UCZELNI

Fundacja Algorand ogłosiła rozpoczęcie programu Global University.

Dla kogo:

Dzięki wiodącym uniwersytetom naukowym z Chin, Europy, Bliskiego Wschodu, Kanady i Stanów Zjednoczonych, instytucje członkowskie reprezentują różnorodną mieszankę wpływowych liderów w dziedzinie informatyki i innowacji blockchain. Lista nie jest zamknięta i być może Twoja uczelnia niedługo tu dołączy?

Tutaj znajdziesz rozwinięcie tych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *