Algoktualności

Algoktualności

cześć, zebrało mnie na zebranie kilku niusów z ostatnich tygodni w świecie Algorand. Na tyle dużo się dzieje, że nie zdążam wszystkiego ogarnąć i omówić na bierząco. W tym wpisie wypunktuję więc tylko ważniejsze tematy, które napoczynam w filmie, a dla chętnych zapraszam na film 🙂

Niektóre z nich za pewne doczekają się dedykowanego odcina. Poszukuję też wsparcia (czytaj do końca lub oglądnij film)

  1. Mainnet Algorand w czerwcu obchodził pierwszą rocznicę. Moim zdaniem całkiem sporo rzeczy udało się zbudować od tamtego czasu (ASA, AtomicTransfers, TEAL, Co-Chains), a nie wspomnę już o tym co buduje się na ekosystemie Algorand (CBDC, Stablecoins, INsureTech, DeFi różnej maści). Zostaje trzymać kciuki za postępującą decentralizację sieci Algorand.
  2. Nowy Wallet Mobilny jest super. Paruje się z Ledgerkiem X przez Blootooth, więc jest bezpieczny, ładnie wygląda, sprawnie i szybko działa. Źródła donoszą.. 😉 że będzie niebawem upgrade jeszcze nowszej wersji. Czekamy!
  3. Pocket Network i Algorand się integrują. Pocket Network czyli platforma, która umożliwia łatwe stawianie węzłów dla wielu blockchainów z jednej strony, z drugiej strony umożliwia developerom tworzenie apek również wielo-sieciowych, w przystępny sposób wystawiając API. Myślę że jest to dobry “nabytek” w ekosystemie Algorand.
  4. Crypto.Com będzie listować Algo tokens. Konkretnie ich giełda Syndicate – mają w tym temacie promocje na nabycie Algos z jakimiś bonusami dla CRO hodlers, więc zainteresowani powinni sobie wygooglać temat.
  5. Republic będzie wypuszczać swój Republic Note token, czyli Token który jeśli dobrze rozumiem ma umożliwić dzielenie zysków z przedsięwzięć, które zbierają fundusze w oparciu o platformę Republic (Republic to platforma do fundraising). Token ten będzie bazować na Algorand i jeśli dobrze rozumiem jego sepecyfikę, nosi znamiona security Tokena. Repulic jest w trakcie rejestrowania tegoż tokena w SEC. Jako pierwsi dostęp uzyskają jedynie inwestorzy instytucjonalni. Indywidualny “Iksiński”, dopiero jak SEC powie OK.
  6. GDPR / Right to be Forgotten. Bardzo ciekawe opracowanie Silvio Micali, na temat prawa do wymazania naszych danych, które zapewnia nam ustawa o ochronie danych osobowych. Jak do tego ma się niewymazywalność i niezmienialność blockchain? (poczytajcie Silvio – Algorand jest gotowy 🙂
  7. ISDC : czyli swapy i derywaty na blockchainie, rozpoczyna prace z Algorand.

Tu znajdziecie linki do materiałów – czyli zerknijcie w opis filmu

Wiele innych tematów jest na tapecie, zachęcam do filmu.

A gdzie potrzebował bym pomocy?

Poszukuję jednej lub kilku osób, które pomogły by ze stworzenie instrukcji (w formie artykułu) LedgerX + Algo Mobile Wallet. Instrukcja powinna mieć około tysiąca słów, trochę ilustracji, opis głównych funkcji, i ogólne wrażania z użytkowania. Jeśli ktoś chciałby pomóc, oglądnijcie film i odezwijcie się 🙂

A tu film.

Udanego dnia!

Mój Tweeter :  🚀 https://twitter.com/Andrzej_0xa0