Algorand, CERN, Citi, Google i inne takie tam

Algorand, CERN, Citi, Google i inne takie tam

Tym razem nie będę się dużo rozpisywał. Zaproszę po prostu na mój film 🙂

Przyglądam się 3 przypadkom użycia, które już same w sobie są interesujące:

#1 : Planet Watch, czyli organizacja która rozwija się przy CERN wykorzystuje blockchain Algorand by zbudować system do monitorowania jakości powietrza. Algorand posłuży jako platforma która zapewni środowisko dla PLANET tokena, którym osoby instalujące czujniki jakości powietrza będą wynagradzane.

#2 Archax, czyli jedna z pierwszych regulowanych przez FCA giełd i kustoszy, będzie integrować się z Algorand, celem zapewnienia środowiska do onboardingu nowych digital Assests. Dodatkowo firmy będą pracować nad smart stable coinem, czyli nowym innowacyjnym podejściem do zapewnienia płynności, i stabilnej jednostki wymiany. Ciekawostką jest to że Archax, a konkretnie ich moduł Custody, jest to środowisko w którego fundowanie były zaangażowane takie instytucje jak City Ventutures, czy Glodman Sachs. Potencjalnie może to być bardzo ciekawy temat, który połączy Algorand ze światem instytucjonalnym – jeszcze bardziej.

#3 Otoyo i Render Network, skorzystają z Algorand by zbudować na tej bazie Render Token. RNDR token będzie wykorzystywana jako mechanizm rozliczeń, płatności w sieci Render Network, a sam Render Network to rozproszone środowisko, która zapewni przetwarzanie grafiki 3D, VR i inne zaawansowane obliczenia graficzne w chmurze. Ciekawe jest to że Otoyo czyli firma budująca Render, jest dość mocno wspierana przez takie osobistości jak były CEO z Google, czy IBM. Również sam LucasFilm uczestniczy w tym projekcie. Mozilla, Brave – też tam jest. Zapraszam na film.

Potencjalnie bardzo interesujący przypadek dla sieci Algorand.

Zapraszam na całe wideo i na mój Twitter. Tam zwykle dużo informacji z różnych stron 🙂