Co gorącego w lipcu?

Co gorącego w lipcu?

cześć!

dla tych osób, które nie nadążyły za tematyką Algorand w lipcu (wakacje i te sprawy), to tu jest krótkie streszczenie tego co istotnego się wydarzyło

  • Silvio Micali zrobil bardzo fajne opracowanie w sprawie GDPR (right to be forgotten – czyli nasze prawo by nasze dane były wymazywane z różnych systemów). O ile blockchain zapewnia “immutability”, czyli podstawową cechę, by dane tam przesiadujące nie mogły być nigdy zmienione, o tyle jeśli myślimy o konkretnych aplikacjach, niektóre z nich mogą zapisywać na blockchain dane (np historia kredytowa) które nie powinny tam istnieć po wieki. Silvio opisuje w jaki sposób Algorand jest gotowy na takie przypadki. Całość artykułu znajdziecie tu. Jest to dość techniczno-matematyczny tekst (jak na profesora przystało :)) ale pierwsze 3 strony udało mi się zrozumieć 🙂
  • Algorand dołączył do Blockchain Game Alliance. Jakie przypadki użycia otwiera blockchain dla gamingu, w którą stronę gaming idzie jako branża, co może nas czekać za kilka lat omawiam zarówno w artykule dla TOKENY_PL oraz w video
  • (** z całkowicie pobocznych komentarzy – cieszy mnie kooperacja z tokenyPL, spróbujcie w google wpisać Algorand – zapewne jakiś artykuł z TokenyPL będzie na pierwszej stronie **)
  • Algorand integruje się z Pocket Network, czyli bardzo fajną platformą, która daje developerom możliwość łatwego budowania na wielu blockchainach, w tym Algorand, poprzez przyjazne APIs. Tu omawiam detale.
  • Algorand zaczyna pracować z ISDA. Rozumiem, że może się z tego urodzić całkiem fajne rozwiązanie, które umożliwią tokenizację instrumentów finansowych.
  • Algorand będzie platformą na której będzie uruchamiany tokeny Republic Note. Jest to token, który ma dać inwestorom szanse na współdzielenie zysków (lub strat :)) startupów odpalanych na bazie platformy Republic. Platforma Republic widać, że jest interesującą platformą typu crowd funing i ich token da dostęp szerszej publiczności do tych przedsięwzięć. Z racji, że token (chyba) jest tokenem security, to początek będzie dostępny dla instytucjonalnych graczy.
  • No i oczywiście nie sposób nie wspomnieć wejścia na Coinbase. Coinbase, regulowana giełda w USA, zwykle wywołuje dużo euforii gdy wpuszcza nowy token lub coin, z racji że nie ma ich tam wiele 🙂 a w zasadzie z racji, że dość mocno selekcjonuje swoje wybory (regulacje, opłacalność, custody). Wejście na Coinbase dla Algo oznacza więcej płynności i większą rozpoznawalność.

Tematów oczywiście było znacznie więcej, ale mam nadzieję że udało mi się tu wyłapać ważniejsze 🙂

Andrzej