Ekologia na Blockchainie

Ekologia na Blockchainie

Climatetrade, firma zajmująca się handlem w kompensacji emisji CO2, wykorzysta Algorand, skalowalną i zdecentralizowaną sieć opartą o technologię blockchain, by rozszerzyć swoje możliwości i przenieść swoją technologię ClimateTrade na wyższy poziom.

Climatetrade daje swoim użytkownikom dostęp do rynku, na którym mogą bezpośrednio zrównoważyć swój ślad węglowy, wybierając najbardziej odpowiednie kredyty węglowe (credit points), wraz z zapisami wszystkich swoich transakcji na prywatnym pulpicie nawigacyjnym. W ten sposób firmy które przyczyniają się do wysokiej emsji Co2 do atmosfery mogą uzyskać “rozgrzeszenie” i w myśl regulacji, zapłacić innym firmom które zajmują się pozytywnym wpływem ekologicznym na naszą planetę (np. oczyszczalnie ścieków, budowania zielonych elektrowni, elektrownie wiatrowe itd..)

Climatetrade jest ważnym graczem na rynku pod względem zapewniania przejrzystości i identyfikowalności na rynkach emisji, a dzięki blockchain będzie mógł jeszcze bardziej rozbudować swoją platformę.

Obecnie ClimateTrade wykorzstują takie firmy jak Iberia, Melià Hotels, Cabify, Telefónica i wiele innym.

Climatetrade i jej klienci będą wykorzystywać Algorand jako główną warstwę infrastruktury i wykorzystywać możliwości platformy, w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla. Kluczowe korzyści płynące z korzystania z publicznej sieci blockchain do przeprowadzania transakcji i tworzenia otwartego rynku handlu uprawnieniami do emisji to większa wydajność, przejrzystość i integracja.

Temat jest rozwojowy, zachęcam do zobaczenia mojego ostatniego filmu, w którym bardzo szczegółowo rozwijam temat ekologii i jak blockchain taki jak Algorand może pomóc w poszczerzeniu dostępnści rozwiązań do Co2 offsetting.