Infografiki : INFO!

Infografiki : INFO!

cześć. Udało mi się pozbierać różne infografiki, które społeczność Algorand przygotowała przez ostatnie tygodnie. Jestem zaskoczony jak fajnie ludzie to potrafią opracować, metodami domowymi.

Nie tylko jest tam sporo dobrych informacji, ale sama forma podania tych informacji jest atrakcyjna. Sam bym nie widział jak się do tego zabrać. Zapewne są jakieś narzędzie którymi się takie cuda generuje?? Nie rozpoznawałem tematu, ale jeśli czytasz ten wpis i wiesz jak się generuje infografiki, to daj znać – chętnie się nauczę. A może powinniśmy zrobić taki konkurs dla polskiej społeczności.

No zobacz tylko – pierwsza z brzegu. Czyż nie jest to atrakcyjnie opracowane?

Póki co moja specjalizacja to filmy, wiec postanowiłem wrzucić temat infografik na warsztat. Będę wybierał co ciekawsze infografiki i omawiał je w formie wideo.

Tylko które to są te co ciekawsze? Tu potrzebował bym pomocy. W ostatnim wideo ogłosiłem taki konkurs. Przeglądnij infografiki i daj mi znać który z tych tematów miałbym zgłębić?

🙋KONKURS = 5 OSÓB WYGRA🙋

1) wytypuj infografikę, którą mam wrzucić na warsztat: https://algorand-poland.com/infografika/ : tu je zebrałem

2) pod moim ostatnim filmem (TU LINK) zostaw komentarz ze swoją preferencją co do infografiki którą mam wybrać na kolejny film.

3) jeśli Ciebie wylosuję, i podasz mi adres swojego Algo Wallet (nowy) to dostaniesz 10 Algo tokens (no i film zrobię :))

OK.. ale pierwszy film już powstał, zacząłem od Architektury sieci, bo w tym temacie sam miałem zaległości, więc trochę się douczłem 😉

Tutaj znajdziesz trochę informacji i węzłach w sieci Algorand.

Powyższy materiał wideo wszystko wyjaśnia – ale jeśli wolisz czytać niż oglądać to generalnie sieć Algorand obsługuje dwa typy węzłów, jednocześnie optymalizując przepływ transakcji i decentralizację: węzły przekaźnikowe (Relay Nodes) i węzły uczestniczące w konsensusie (Participation Nodes). Różnica między tymi węzłami polega na konfiguracji, więc konfigurując węzeł partycypujący (w konsensusie), z łatwością możemy go przekształcić do pełnego węzła przekaźnikowego.

Węzły przekaźnikowe (Relay Nodes) służą jako węzły sieciowe i utrzymują połączenia z innymi węzłami. Węzły te mają wysokowydajne łącza sieciowe, które pozwalają na wydajne ścieżki komunikacyjne, ostatecznie redukując czas komunikacji i przesyłania wiadomości w całej sieci. Węzły przekaźnikowe najczęściej będą zlokalizowane przy dostawcach usług internetowych, aby skrócić czas propagacji wiadomości. Każdy może prowadzić węzeł przekaźnikowy – i jest to zdecydowanie mile widziane.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak uruchomić węzeł przekaźnikowy.

Węzły uczestniczące w konsensusie (Participation Nodes) są połączone z węzłami przekaźnikowymi. Działają jako agent użytkownika w systemie. Autoryzowane kluczem uczestnictwa (participation key), węzły te odgrywają zasadniczą rolę w protokole konsensusu Algorand, a mianowicie proponują bloki oraz głosują nad wyprodukowanymi blokami w imieniu użytkownika, w ramach protokołu konsensusu. Węzły te mogą reprezentować dowolną liczbę użytkowników, pod warunkiem, że zostaną w nim zarejestrowane odpowiednie klucze uczestnictwa dla każdego z użytkowników. Podobnie jak w przypadku węzłów przekaźnikowych, każdy może hostować taki Participation Node.

To jest infografika, która skłoniła mnie do tego rozpoznania.

A tu wszystkie infografiki.

A… tutaj obrazek który sam przygotowałem do filmu. Nie jestem z niego specjalnie dumny, ale czytając różne opracowania pozwolił mi on sobie zwizualizować o co w tym wszystkim chodzi. Może i Tobie pomoże 🙂

Dzięki. Zapraszam na mój YT – tam znajdziesz ten i inne projekty.