Inkubator Startupów dla Algorand Europe

Inkubator Startupów dla Algorand Europe

Algorand zdecydował się uruchomić inkubator startupów w obszarze Europy. Wcześniej tego rodzaju inkubator (czy też akcelerator) został uruchomiony w obszarze azajatyckim, więc europa mogła czuć się nieco pominięta w tym obrazku;) Ale już nie musi! 🙂

Proponuję oglądnąć poniższy film, w którym tą tematykę rozwijam dogłębnie, omawiając kim są sponsorzy tego wehikułu (ex-BlockRock) oraz jakie wsparcie szczęśliwi aplikanci mogą uzyskać. W materiale wideo (1h) rozwijam to dość detalicznie.

Tu pozwolę sobie nakreślić roadmapę, dla projektów, które przejdą weryfikację z sukcesem i otrzymają fundowanie.

Czas aplikacji : od 15.X 2020 do 18.XII.2020

Szczęśliwi wybrańcy rozpoczną na początku lutego 2021 swoje prace – od fazy Shape.

faza SHAPE

Tutaj zostaną połączeni z najbardziej adekwatną grupą mentorów pasującą do branży i problemu który starają się rozwiązać. Nastąpi też zaznajomienie zespołu z platformą Algorand i wprowadzenie do programu. Celem jest stworzenie docelowego modelu biznesowego, który będzie współgrał z problemem który zespół stara się zaadresować, a jednocześnie będzie współgrał z długofalową wizją ekosystemu Algorand.

faza BUILD

Czyli zabieramy się do roboty. Rozwiązanie w wersji prototypowej trzeba zbudować. Zespół dostanie wsparcie od technologicznych partnerów, zarówno z obszaru blockchain jak i z obszaru typowych technologii, tak by wpasować tech w szerszą wizję tego co Algorand buduje. Oczywiście gro pracy w fazie BUILD leży w rękach zespołu który zaaplikował o grant. Faza trwa miesiąc i powinna dostarczyć coś namacalnego i działającego.

faza GROW

Tu z kolei zespół zostanie przedstawiony do biznesowych partnerów Algorand, celem optymalizacji sukcesu jeśli chodzi o g2m, czyli focus na PR i marketing. W kwietniu wiec skupiamy się na tym jak wygrać na rynku produktem który został zbudowany.

Demo Day

Na koniec IV 2021 = prezentacja, wnioski, kolejnego kroki.

W maju po zaończeniu całego program przechodzim do fazy 5 – POST PROGRAMME czyli wszelkiego rodzaju follow up z projektami, które miały by dostać dalszy funding na dalszy rozwój swoich prototypów.

Żeby zainspirować Was jakiego rodzaju rozwiązania dostały funding w rundzie akceleratora Azjatyckiego, przytaczam listę (było 150 aplikantów, 10 projektów dostało fundusze)

  • StakerDAO, platforma do zarządzania aktywami finansowymi w sposób zdecentralizowany, bezpieczny i zgodny z przepisami;
  • Mugglepay, SDK do płatności dla sprzedawców internetowych, który eliminuje obciążenia zwrotne (chargebacks) i umożliwia transakcje globalnych płatności krypto;
  • DEXTF, protokół zarządzania aktywami, który umożliwia specjalistom i instytucjom finansowym łatwe tworzenie i zarządzanie cyfrowo natywnymi funduszami;
  • Neutron Finance, kompleksowy portal z pełnym zestawem produktów i usług DeFi, w tym m.in. DEX.
  • xbullion, globalna warstwa rozliczeniowa fizycznego złota umożliwiająca użytkownikom dostęp do największych fizycznych rynków na świecie, bez stałych opłat za przechowywanie, właśnie dzięki blockchain.
  • LawCoin, pierwsza na świecie platforma blockchain do tokenizowanych inwestycji w spory sądowe i roszczenia prawne;
  • Obsidian Labs, firma zajmująca się technologią blockchain, koncentrująca się na narzędziach i usługach dla programistów, która uruchomiła portfel z wieloma łańcuchami. W tym Algorand dev studio.
  • Eastern Blu Music Ecosystem, publiczny system rejestracji, licencjonowania i dystrybucji tantiem dla wszystkich graczy z branży muzycznej;
  • VeriTX, rynek handlu elektronicznego dla Przemysłu 4.0, do kupowania i sprzedawania zasobów cyfrowych i fizycznych. Skupiony na przemyśle lotniczym i medycznym (np szybki dodruk zepsutych części dzięki 3D printing)
  • Yieldy Finance, zdecentralizowana platforma umożliwiająca natychmiastowe płatności za towary i usługi w ramach zakupów detalicznych w modelu kup teraz, ale zapłać później,

No więc zwykle są to dość odlotowe i innowacyjne pomysły, które już mogą pochwalić się jakimś etapem zaawansowania.

Tu znajdziesz detale jak ew wykonać kolejny krok w kontekście inkubatora w europie.