Łączymy Krokpi

Łączymy Krokpi

Generalnie miałem już nic nie pisać, ale po tym jak opracowałem ostatni film, to nie mogłem się powstrzymać od szybkiego wpisu.

Kilka tematów, które robi Algorand i jego partnerzy, zaczynają się pięknie zazębiać.

  • Algorand Tether, oraz Algorand i Circle, generalnie stablecoins. Nudne, ale potrzebne. Bez tego 99% ludzi na świecie nie zaufa takiej chwiejnej technologii jak blockchain i krypto.
  • Algorand wchodzi w BGA, czyli Gaming Alliance. Gra warta świeczki!
  • Algorand jest wykorzystany jako platforma do emisji Secruity Tokens, czyli emisji Republic Note, tokena który ma oddawać wartość z zarobionych inwestycji, do posiadaczy tego tokena. Republic to platforma do fundrisingu, coś ala Kickstarter czy BNK to the Fututre.
  • Algorand dość blisko pracuje i integruje się z takimi platformami developerskimi jak Pocket Network czy BlockStack. Oba przypadki są mega ciekawe. Zwłaszcza dla Devs. BlockStack daje całkiem interesujący język (Clarity) a Pocket, daje środowisko interoperacyjne z wieloma blockchainami, gdzie developer płaci za faktyczne wykorzystanie sieci.

Lipiec obfitował w takie różne nowinki jak te powyżej.

Nie nadążałem z robieniem filmów. Wiem, że część z Was nie nadążała z oglądaniem 🙂

Więc jeśli miał bym polecić dwa filmy z lipca, to wybrał bym te.

Uważam że film #117 zbiera do kupy cały stos prac, które Algorand robi z wyżej wymienionymi partnerami. Oglądając go pewnie nie upadniesz na kolana. To jest wczesny etap. Żeby załapać co tu się buduje, musisz zrobić podróż w czasie, tak 5-10 lat do przodu (lub oglądnąć moje inne filmy :))) i zarazić się tą wizją 🙂 W każdym razie (moim zdaniem) zapowiada się to dość obiecująco 🙂

Lipiec.. nie sposób nie skomentować gorących rynków. BTC, ETH, DeFi, wszystko rośnie. Zachowajcie ostrożność.

Nie wiem czy to nie jest lekka zmyła. Nie widzimy jeszcze adopcji, a bańka DeFi jest moim zdaniem ciągle sztuczna i dotyczy tego samo grona ludzi którzy byli tu 3 lata temu. To nie może być w tym kształcie długotrwałe. Tematu AMPL nie dotykam. O ile temat stablecoinów algorytmicznych poruszyłem w filmach i kilku artykułach (polska wersja tu dla TokenyPL)

o tyle przyklad AMPL pokazał jak bardzo można jeszcze zmanipulować ten rynek.

Ciągle jesteśmy bardzo wcześniej, więc przypomnę – zachowajacie ostrożność.

Algorand wszedł na Coinbase – super – w kontekście adopcji to moim zdaniem nie wiele zmienia, ale w kontekście płynności, rozpoznawalności, poziomu zaufania DO MARKI, jak najbardziej. Myślę że jest to świtny ruch i świetna wiadomość. Ale osobiście szukam innych oznak długofalowej adopcji.

Jedną z takich oznak jest to co Algorand robi z platformą Pocket Network i poruszam ten temat w poniższym filmie #114.

tak, wiem.. miały być dwa filmy. Ale lipiec na prawdę był owocny! 🙂

Trzeci film, warto do niego wrócić, zwłaszcza jeśli jesteś graczem i interesuje Ciebie, co blockchain może zrobić w tym obszarze. Film #111 jest w zasadzie pre-work zanim zobaczysz film #117, więc mam nadzieję żę znajdziesz na to czas 😉

No dobrze. Tu kończę. Jak to by powiedział jeden z widzów:

UDANEJ LEKTURY

(ten widz, który to pisze w komentarzach pod YT, wie o kogo chodzi. Nie wiem czy to czytasz teraz = jeśli tak to odezwij się! 🙂

Pozdro.

Andrzej