Nowy Grant: Metat, SAP connector

Nowy Grant: Metat, SAP connector

Mentat Innovations, dostawca rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji i technologii blockchain dla globalnych przedsiębiorstw, otrzymał grant na opracowanie konektora SAP do łańcucha bloków Algorand.

Algorand to protokół typu open source, który zapewnia stabilny i szybki blockchain, który jest przeznaczony do aplikacji typu korporacyjnego, instytucjonalnego ale też do mniejszych przypadków użycia. Na bazie Algorand (dzięki konektorowi do SAP) klienci firmy Mentat bedą mogli skorzystać z atrybutów blockchain, AI (Mentat) i potrzeb korporacyjnych rozwiązań które oferuje SAP.

Klienci firmy Mentat to rządy i duże przedsiębiorstwa na całym świecie, które aktywnie poszukują najnowszych innowacji technologicznych, które mogą zapewnić natychmiastową przewagę konkurencyjną. Do tej pory platformom blockchain brakowało szybkości, skali i przewagi kosztowej (wysokie koszty transakcji), które byłyby atrakcyjne dla przypadków użycia w środowisku korporacyjnym. Dzięki Mentat i Algorand każde przedsiębiorstwo w ekosystemie SAP będzie mogło bezproblemowo integrować się i współpracować z łańcuchem bloków Algorand.

Firma Mentat wybrała Algorand jako preferowaną platformę blockchain ze względu na globalną skalę, szybkość i bezpieczeństwo zapewniane przez protokół Algorand oraz elastyczność uzyskaną dzięki Algorand Smart Contract (ASC1) i Algorand Standard Asset, czyli możliwość programownia i towrzenia tokenów. Połączenie skali i elastyczności ma kluczowe znaczenie dla wdrożeń Enterprise, w szerszym zakresie niż to widzimy dziś.

„Szukaliśmy partnera w zakresie łańcucha bloków, który może wspiera szybkie i wydaje transakcje na DLT (ledger/księga rozrachunkowa). Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Algorand nad budowaniem solidnego pomostu do rzeczywistych aplikacji w ekosystemie SAP. ”

powiedział George Cotsikis, dyrektor generalny Mentat Innovations.

Fundacja Algorand wspiera Mentat poprzez program grantów 250M Algo Foundation, który ma na celu wspieranie innowacji i rozwoju obszarach infrastruktury i zastosowań dla blockchain Algorand

O firmie Mentat Innovations

Mentat Innovations dostarcza rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji i technologii Blockchain dla przedsiębiorstw, które chcą wydobyć więcej cenych informacji ze swoich danych. Mentat współpracował z rządem Wielkiej Brytanii, globalnymi bankami inwestycyjnymi, funduszami hedgingowymi, fintechami, firmami telekomunikacyjnymi i przemysłowymi. Mentat dostarcza przejrzyste, pełne rozwiązania, które zwiększają wydajność przedsiębiorstwa, łącząc najnowsze innowacje akademickie z tworzeniem stosowanego oprogramowania.

wśród projektów rozwijanych przez metal widzimy aplikacje jak:

  • Cyber Bot
  • rozwiązania w zakresie IoT
  • Czy rozwiązania dla Dronów

Ciekawe co obu firmom Mentat i Algorand uda się  zbudować razem.

Zachęcam to zapisania się na mój YouTube i Twitter, bo na pewne będę tam publikować dalsze informacje w tym zakresie.

Andrzej.