USDC, czyli Circle + Coinbase + Algorand

USDC, czyli Circle + Coinbase + Algorand

Konsorcjum CENTER, kierowane przez Coinbase i Circle, ogłosiło, że stablecoin zabezpieczony w dolarach amerykańskich, USD Coin (USDC), zostanie uruchomiony na blockchainie Algorand w ramach nowej współpracy z Fundacją Algorand.  

Według informacji prasowej, Circle powiedział, że będzie obsługiwał cyfrowe waulty, które są interoperacyjne z USDC na blockchainie Algoranda. Pozwoli to klientom przenosić środki z konta bankowego na stablecoins na blockchainie Algorand.

W tym materiale wideo, rozwijam szerzej temat Stablecoins, jakie mamy ich rodzaje, w jaki sposób fiat-based stablecoin jak ta od Circle wyróżnia się z innych produktów, oraz jaki to może mieć długofalowy wpływ na cały ekosystem.

Jeśli tematyka Stablecoins Cię intersuje, to myślę że znajdziesz to opracowanie jako interesujące. Niebawem pokaże się bardziej obszarny wpis na moich stronach, który pokrywa tą tematykę. Regulowane Stablecoins jak USDC na pewno są niezbędnym składnikiem wzrostu ekosystemów kryptowalut, przynajmniej short term, natomiast w dłuższym biegu wierzę że do głosu coraz bardziej dochodzić będą stable-coins zabezpieczone przez kryptowaluty. Tą tematykę rozwijam w filmie oraz omawiam co to wszystko oznaczać może dla Algorand.

Wracając do samego USDC..

„Połączenie USDC, Circle Platform Services z blockchainem Algorand stworzy podstawy do opracowania szerokiej gamy skalowalnych, bezpiecznych i zgodnych aplikacji finansowych” – powiedział Jeremy Allaire, współzałożyciel i dyrektor generalny Circle w oświadczeniu. 

Generalnie sądzę, że współpraca takich dużych graczy jak Algorand i Coinbase czy Circle, dobrze zrobi tym ekosystemom, i w dodatkowym stopniu daje paliwo napędowe do rozwijania się ciekawych DeFi na bazie Algorand.

Zgodnie z danymi pochodzącymi od Messari, USDC które weszło na rynek w 2018r, jest drugim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej, z 930 mln USD, szybko rośnie, ale ciągle sporo mu brakuje do Tether (USDT) z kapitalizacją rynkową wynoszącą 9,9 mld USD . 

Circle i Algorand Foundation wykorzystają platformę Algorand by dotrzeć z USDC to nowych przedsiębiorstw i instytucji finansowych, które chcą tworzyć aplikacje na bazie publicznych sieci takich jak Algorand. 

W ramach wdrożenia, w trzecim kwartale 2020 r., Circle zapewni również szerszej branży prosty i bezproblemowy interfejs API do przenoszenia płatności między USDC na Ethereum a USDC na Algorandzie, sprawiając, że cyfrowe portfele i giełdy będą mogły zapewnić obsługę środków swoich klientów, na wielu platformach.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ